Święty Franciszek całuje trędowatego | Fragment mozaiki Marko Rupnika z San Giovanni Rotondo | Voce di Padre Pio

Świadectwa tych, którzy zobaczyli więcej

Tę stronę oddajemy do Waszej dyspozycji! Będziemy na niej publikować wybrane świadectwa zainspirowane kampanią "Niestygmatycy", które można przesyłać korzystając ze specjalnego formularza.

Na dobry początek proponujemy wyjątkową relację z osobistego doświadczenia procesu "zmazywania stygmatów" pochodzącą z XIII wieku, której autorem jest Franciszek Bernardone, bardziej znany jako Święty Franciszek z Asyżu:

Gdy byłem w grzechach, widok trędowatych wydawał mi się bardzo przykry. I Pan sam wprowadził mnie między nich i okazywałem im miłosierdzie. I kiedy odchodziłem od nich, to, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała.
św. Franciszek z Asyżu, Testament
Patrząc na ludzi bezdomnych widzę w nich ukryte piękno, zalety, talenty, umiejętności, możliwości itp. Po prostu, historia ich życia ułożyła się niekorzystnie i potrzebują wsparcia i pomocy innych ludzi. Zasługują na szczęście tak jak wszyscy...
Kasia, Piła
Jestem dumna, mogąc przyczynić się do uśmiechu Osób bez domu... Kiedy podchodzę do Pana szukającego jedzenia w śmietniku... pytam, czy jest głodny... nagle ze zdumieniem podnosi głowę, w oczach widzę małe tlące się iskierki radości i niedowierzania... Nie kończy się tylko na daniu pieniędzy, które są tylko kroplą w morzu... Rozmawiamy i słyszę... wie Pani, ostatni raz jadłem pięć dni temu... Przepisałem dom na syna i zostałem wyrzucony... I takich historii jest wiele... Wzruszenie ogarnia moje serce, Boże, ja nigdy nie czułam głodu... nie wiem, co to za uczucie... nie wiem, co znaczy być bez domu... ale jedno wiem... chcę i będę pomagać... Bo kochać drugiego człowieka to prawdziwa świętość serca...
Ania
To miejsce czeka na Twoje świadectwo...